Buona estate

İyi yazlar!

Yaza yaza bir yaz daha geldi, hastanelere ve sağlık ocaklarına da aşı, hızla aşılanıyoruz, geleceğe daha bir umutla bakıyoruz..

Bugün yarım küremizde il più lungo (en uzun) gün yaşanırken bir yandan da Dünya Zürafalar Günü kutlanıyor.

Zürafaları Koruma Vakfının dünyanın il più alto (en uzun) hayvanının neslini korumak için başlattığı bu farkındalık hareketi, tümü dünyanın il più povero (en fakir) ülkelerinden biri Nijerya’da yaşayan ve yaklaşık 600 tane kalan Batı Afrika Zürafalarını korumayı hedefliyor.

Ben de düşünceleri kalbine yakın bir zürafa olarak, Nijerya’daki arkadaşlarıma destek olmak amacıyla, kitabımdan elde ettiğim il più modesto (en mütevazı) gelirimden vakfın web sitesinden evlatlık bir zürafa alıyorum. Beni yazar yapan, müthiş paylaşımlar yaşatan bu il più elegante (en zarif) hayvana borcumu ödemenin il più significativo (en anlamlı) yolu kesinlikle..

Düşüncelerimde ve kalbimde tadilat nedeniyle yazın blogum kapalı olacak, bu yazı sezon finalim. Bu da blogun il più breve (en kısa) yazısı oldu galiba, herkese keyifli bir yaz diliyorum!

Not: Yazıda geçen İtalyanca ifadelerde en …….. anlamında hep il più geçti çünkü devamındaki sözcükler tesadüfen hep erkek (il giorno, l’animale, il paese, il reddito, il modo, l’articolo). Kullandığım sözcük dişi olsaydı la più diyecektim

Bence bu da tüm yazılardaki la nota più illuminante (en aydınlatıcı not) oldu!

“Buona estate” üzerine 4 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir