Dov’é il Reis?

Reis nerede?

Günlük hayatlarında son derece rahat, kafa dengi ve hatta birlikte şarap sofrasında keyifli bir sohbet edebileceğimize emin olduğum bu tatlı belediye başkanları bu kadar öfkelenirken, günlük hayatında son derece öfkeli olduğunu bildiğimiz, kendimizi aynı sofrada oturup birlikte milli içkimiz ayranı bile içmeye layık görmediğimiz Reisimiz nerede çok endişeliyim.

I sindaci italiani in rabbia
İtalyan belediye başkanları öfke içinde

Acaba Gezi Olaylarında bile yüzde 50’yi evde zor tuttuğu için bu küresel meselede yüzde 100’ü tutabileceğine dair umudu mu yok? Aksi takdirde, kümeslerde şemsiyesi ile güvercinleri dürtüp rahat vermeyen Reis-i Cumhurumuz bırakmazdı belediye başkanlarına bu kovalama işini.

Yoksa, yoksa.. Benim de aklıma gelmiyor değil.

Rabbim hepimizi korusun, siz o sürekli yıkadığınız mis gibi ellerinizle Rabia işareti yapıp dolaşın evde, birşeycik olmaz.

Rabbia (öfke) uzağımızda, Rabia yanımızda olsun..

En kalbi duygularımla selamlıyorum, hayırlı Cumalar cümlemize!

“Dov’é il Reis?” üzerine 2 yorum

  1. Finalmente seni tebrik edebilecegim Ulgencim tum yazilarini defalarca okuyorum bircok bolumse benim icin cok zevkli ve ders niteliginde mamma mia harika idi. Nostaljik filmlerde tam benlik. Grazia mille per tutto sevgiler

    1. Ne kadar sevindim bilemezsiniz! Çok teşekkür ederim ilginiz ve harika yorumlarınız için.. Bana da iyi geldi şu günlerde yazmak, en kısa zamanda buluşmak umuduyla.. Baci*

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir