Oh mio Dio, salvaci per favore

Aman Tanrım, kurtar bizi lütfen!

Cadono i capelli, cadiamo anche noi (saçlar dökülüyor, biz de dökülüyoruz). Allahım lütfen beni affet ve tez vakitte ıslah et. Ya da sen coronayı hallet, ben fabrika ayarlarıma kendim dönerim. Dilimin kemiği hızla erirken kalbimde de bir kötülenme başladı.

Geçen gün bir arkadaşım saçlarının fena halde döküldüğünü söyleyince fena halde sevinirken yakaladım kendimi. Hatta kimin saçı daha çok ve spaventoso (korkutucu) şekilde dökülüyor diye yarışırken utanmadan ayy çok sevindim diye sevincimi belli ettim.

Mi ricordo (hatırlıyorum), eskiden arkadaşlarımın başarılarına, mutlu olaylarına sevinirdim ve başlarına gelen olumsuz şeylere üzülürdüm.

Diğer bir arkadaşımla ise rüyalarımızdaki tuhaflıkları yarıştırıyoruz. Ben geçenlerde rüyamda scusate (afedersiniz) kaka temizledim ve hemen internette rüya tabirlerine baktım. İnanamadım, her duruma göre yüzlerce yorum var. Demek ki herkes görüyor bu tarz rüyalar diye çok rahatladım.

Dinlediğim bir yoruma göre hayat daha rahat bir hale gelecek, ruhumun iyileşmesi sayesinde bedenim şifa bulacaktı. Tabii hemen bu rüyamı paylaşıp güzel günlerin yaklaştığını müjdeledim arkadaşıma. Non ci credo (inanmıyorum), geçen gün ben de gördüm demez mi! Ben inandım hemen, tek sıyıran ben olamam herhalde koca yerküre üzerinde. Güzel günler yakın diye sevindik, şeye sardığımız ihtimalini düşünmedik bile.

Onun son rüyasında ise eski kocası bir sineğe dinleme cihazı takıp gizlice evine göndermişti. Sence sıyırmam hangi fazda diye sordu. Sıyırmasının pik yapmasına sevindim ve kendimi çok iyi hissettim, ben iyiyim henüz demek ki!

Giovanna Mezzogiorno

Bu hafta mi sono fatta tagliare i capelli (saçlarımı kestirdim), la finestra di fronte (karşı pencere) modeli. Gayet iyi oldu, artık aynalarla barıştım. Daha da önemlisi, dökülme de bariz şekilde azaldı şimdiden. Zaten bir süredir aloe vera jeli ile besliyorum saçlarımı. Her gün balkondan bir yaprak koparıp ekmeğe tereyağı sürer gibi kolayca ikiye kesip çıkan bol miktarda jeli saçıma ve cildime sürüyorum. Il mio parrucchiere (kuaförüm) dökülmüş ama yenileri de çıkıyor dedi, yaşasın!

In realtà (aslında) yıllar önce internetten bulduğum bir şampuan formülü var çok etkili ama ben eczane çalışanlarını bununla meşgul etmemek ve şimdi de üşendiğim için yaptırmadım. Zaten şampuanın içine enjekte edilen B ve E vitaminleri ve fazladan bir sürü element var aloe vera jelinde.

Ama aramızda kalsın per favore, saçları dökülen arkadaşıma şampuandan ve aloe vera çözümümden bahsetmedim, herkes kendi saçının çaresine baksın bana ne! Saçımı kestirmenin iyi geldiğini bile söylemeyeceğim.

Karşı penceredeki adam o dururken bana bakmaz çünkü!

“Oh mio Dio, salvaci per favore” üzerine 4 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir