Nella vita non si sa mai!

Hayatta’ hiçbir zaman (ne olacağı) bilinmez!

Gamze Tavukçuoğlu bu resmi 3-12 Nisan tarihlerinde yapılacak Adana Portakal Çiçeği Karnavalı için çizdi.

Ben de çocukluğumuzdan aşina olduğumuz bu nostaljik teneke Vita yağı kutusu saksıdaki portakal çiçekleriyle bahar havasını ve hayatı kutlayacağımız güzel bir yazı yazacaktım.

Ama karnaval birçok şeyden önce, henüz evde oturma fikri bile ortaya çıkmadan iptal edildi. Derken, o hepimize yıl gibi gelen sürede neler neler yaşandı tüm dünyada. Karnavalın Nisan’da Adana’da sloganı bu sene Nisan’da Evde oldu tüm dünya için.

Karnaval boyunca kıyamet günü gibi kalabalık olan gürültülü, Venedik maskeli insanların gezindiği, her türlü çılgınlığa tanık olunan portakal çiçeği kokulu sokaklar şimdi kıyamet sonrası gibi bomboş ve sessiz. Hijyen maskeli tek tük insanın ellerinde market poşetleri, acele içinde buruk eve dönüşünü izlemek hüzün verici.

Vita kutusundaki ve balkonumuzdan çektiğim fotoğraftaki mis kokulu portakal çiçeklerini, bu kısacık ama çok uzun ve ağır dönemde hayatını kaybeden, hayatlar kurtaran, hayatta kalan, hayatını riske atan ve hayatını riske atarak çalışmak zorunda kalıp bizim hayatta kalmamıza yardımcı olan herkese gönderiyorum!

“Nella vita non si sa mai!” üzerine 2 yorum

  1. Portakal demişken Godfather’da eğer bir sahnede portakal görürsen kesin sonunda ölüm vardır. Sicilya ile güzel bir “conessione” (rabıta) olmuş 🙂 Grazie a i senaristi(!) e Sgn. Puzo 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir