Mi chiamo Blossom, come ti chiami?

Benim adım Blossom, senin adın ne?

Hippi olsaydınız adınız ne olurdu hiç düşündünüz mü?

https://onedio.com/haber/60-larin-cicek-cocuklari-buraya-senin-hippi-ismin-ne-835490

Ben düşünmemiştim hiç ama bu testi bile yaptım boşluktan ve hippi adım Blossom çıktı, haydi siz de yapın, hep beraber 60’lara gidip çiçek açalım!

Blossom; çiçeklenmek, filizlenmek ve bahar anlamlarına gelir. Buna göre, sana cıvıl cıvıl, hayat dolu, enerjik demek yerinde olur. Şefkatli, korumacı ve düşüncelisin ayrıca. İçe dönük ve kapalı bir kişiliğe sahip olsan da bağlandığına tam bağlanıyorsun. Son olarak sen tam bir doğa seversin ve aynı doğa gibi tertemiz, dupdurusun…

Beğendim hippi adımı ve kişilik özelliklerimi ama bu karantina sürecinde dupduruluğumu yitirdim, kupkuru oldum şimdiden, kitapların arasında kurutulmuş bir çiçeğim ben artık!

İbo’nun tatlı sesiyle dediği gibi:

O eski halimden eser yok şimdi
Izdırap içinde yorgunum şimdi
Tutun kollarımdan düşerim şimdi

Not: Konsepte uymadı bu şarkı ama ruh haliyle bire bir örtüşüyor.

“Mi chiamo Blossom, come ti chiami?” üzerine 6 yorum

  1. Bende önce blossom çıktı, sonra kendini özgür hissediyor musun’a bir anda hayır dedim ve serenity çıktı. Ben özgürüm, ama serenity bana daha çok uydu gibi.

    1. Ben de özgürüm deyip, ‘amaan iyice düşünmeden deyiverdim özgür değilim’ dedim kendi kendime.. Fikrimiz, vicdanımız, irfanımız hür olsun da gerisi boş.. evde hapisteyiz ama özgürüz!!

  2. Soul çıktım, ismi bilemem ama söylediklerinde bir gerçeklik payı var, detaycılık görünenin ardındaki gerçekliği aramak kararında bir delilik.. :O) sevdim.. şimdi ruhumu alıp fasulyelerin kılçıklarını çıkaracağım..

    1. Ben biraz da Soul muyum neyim?! Bir öğrencime dert yanıyordum, Yankı beni ancak beş yılda sinirlendirebildi ve utanmadan dönüp “Siz de benim gibi psikopatsınız biraz” dedi üstüne düşünebiliyor musun diye. O da durdu ve “Ama çok detaycısınız siz de” demez mi.. Yani kibarca “Yankı haklı, psikopatsınız” demiş oldu bence.. Sinirlenmenin detaycılığımla hiç mi hiç alakası yoktu halbuki.. Bir anda bilinçaltından fışkırdı onun da.. Güldüm napim, sıkı gözlem!!

  3. Echo çıktı benimki..
    Sizde yoğun bir akis durumu var yazıyor. İlk okuduğumda “aksi” anladığımdan 10 soruda nasıl beni çözdü diye şaşırmadım değil.. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir