Le stelle sulla terra

Yerdeki yıldızlar!

Ben bu filmi nasıl kaçırmışım inanamadım. Bence 2007 yapımı bu film, Aamir Khan’ın bundan sonra yapacağı filmler de dahil olmak üzere en iyi filmi! Başrol oyuncusu küçük Darsheel Safary (Ishaan) muhteşem! Bir numaralı aktörüm artık. Çok ama çok beğendim. Çok uzun, dolu dolu rengârenk bir film. Her görüntü, her söz çok derin mesaj içeriyor. Müzik, şarkı sözleri harika. Boş yere Hindistan’ın Oscar’ı olan Filmfare ödüllerini silip süpürmemiş, gli altri premi (diğer ödüller) de saymakla bitmez!

Specialmente (özellikle) ilkokul günlerine değindiğim yazıdan iki gün sonra tesadüfen rastlayıp izleyince, benzer sahneler gözümün önündeyken çok etkilendim. Orada kendimi, arkadaşlarımı, öğretmenlerimi, öğrencilerimi gördüm, zihnimde biriktirdiğim çocuk öykülerini izledim, Ölü Ozanlar Derneği filmini özledim.

Aamir Khan’ın filme girmesiyle yaşanan neşe, hareket, yaratıcılık, ottimismo (iyimserlik), güzellik görmeye değer. Fazla ipucu vermeyeceğim ama izlemeyenlerin MUTLAKA izlemesini öneririm!

Not: Netflix’te de var, ben film biter bitmez yazıyorum, araya günlük sıradan bir şeyler girmeden beğenimi dile getirmek istedim.

“Le stelle sulla terra” üzerine 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir