“Canto per questo mondo ferito”

Bu yaralı dünya için söylüyorum!

Andrea Bocelli, kendi ifadesiyle yaralı dünyamız için söyleyecek 12 Nisan Pazar akşamı, Milano’da. Bocelli, Duomo’da yalnız olmayacak, tutto il mondo (tüm dünya) bizim saatimizle 21:00’de YouTube’da yayınlanmaya başlayacak bu Paskalya ayinine katılacak.

Instagram hesabında, inanan ve inanmayan herkesi yeniden doğuşu simgeleyen Paskalya’da bir araya gelerek yaralı dünyanın atan kalbini kucaklamaya çağırıyor, grazie alla musica (müzik sayesinde) tüm dünyada milyonlarca elin birleşip birlikte edecekleri duanın gücüne olan inancını dile getiriyor.

Bocelli:  la musica è un veicolo di speranza 
müzik bir umut aracıdır

Bize çok yabancı gelen bir kavram, bir politikacının hatalı bir kararından, davranışından veya sözünden dolayı pişmanlığını dile getirip özür dilemesi. Milano Belediye Başkanı Giuseppe Sala, 27 Şubat’ta halkı dışarı çıkması için teşvik eden bir video yayınlamıştı sosyal medya hesabından. O güne kadar yalnızca bir ölümün gerçekleştiği ülkede salgının bu noktaya gelebileceği tahmin edilememişti. Sala, daha sonra son derece üzgün bir şekilde halkın sokağa davet edildiği bu kampanyadan duyduğu pişmanlığı dile getirdi.

Giuseppe Sala’nın sosyal medya üzerinden her gün yaptığı güncellemeyi punto diye noktalayıp 26 Mart sabahı Andrea Bocelli’yi arayarak yaptığı çağrıya aldığı olumlu yanıtı müjdelediği video:

Sala, daha sonra basında yayınlanan açıklamasında bu yıl Paskalya’nın herkes için çok farklı olacağını, yaşanan pandemi deneyimi ile Paskalya ruhunun büyük bir darbe aldığını vurguluyor. Ancak, Bocelli’nin muhteşem sesinin bu günlerde ihtiyacımız olan abbraccio (kucaklama) olacağından emin olduğunu söylüyor.

Milano, İtalya ve tüm dünyanın yüreğini ısıtabilecek forte (güçlü), grande (kocaman) ve speciale (özel) bir kucaklama!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir