Ulgen viene testata

Ulgen test ediliyor!

Bir yazımda coronanın ilişkilerimizi test ettiğini, bu testin hepimiz için pozitif sonuç vereceğini yazmıştım. Benim testim farklı bir boyut kazandı, sınavım daha da zorlaştı. Umarım alnımın akıyla bu testten de pozitif sonuç alırım.

Dün bir çeviri teklifi geldi yurt dışından, nasıl olsa boşum yaparım diye yalnızca kelime sayısı dökümünü inceleyip içeriğe bakmadan iki koca dosyayı kabul ettim. Bu sabah bir baktım, dosyalardan biri COVID-19 B ve diğeri COVID-19 HK teşhis kiti kılavuzu, mamma mia!

Milano merkezli, Via Robert Koch üzerindeki (çok manidar bir adres) Sentinel Diagnostics S.p.A.’dan geldi belgeler, tıbbi içerikli bir şeyler olduğunu tahmin ettim tabii ama bu kadar güncel bir konu beklemiyordum doğrusu. Kit açıklamasının Türkçe meâli şöyle bir şey: Gerçek Zamanlı PCR’de yeni Coronavirus SARS-CoV-2 kalitatif tespiti için liyofilize karışım. Devamı çok daha beter!

Restiamo casa

Benim de çorbada tuzum olacak diye seviniyorum ama bir yandan da en ufak bir hataya pay yok diye dikkatimi hiç dağıtmadan bilgisayara kilitlenmek durumundayım. Zaman da dar haliyle, üzerime düşen görevi en iyi şekilde yapmam gerek.

Bu nedenle, yazılarıma birkaç gün ara verebilirim. “Rahat rahat çalış, biz de kafamızı dinleyelim biraz” dediğinizi duyar gibi oldum. Aşk olsun, küserim bak diyeceğim ama küsmem, küsemem. Küsme lüksüm yok bu ıssız hayatımda. Ben zaten Sezen Aksu’nun dediği gibi hiç kimseden gidemem, gitmem. Siz de aynı telden git, git, gitme dur, ne olursun deyin bana ne olursunuz!

Testlerin negatif çıkması, pozitif çıkan hastaların da bir an evvel sağlığına kavuşması dileğiyle başlıyorum o zaman.

#direnruhum #direnkalbim #direnbeynim #direnbağışıklıksistemim

Pazartesi günü teslim edeceğim çevirileri, akşam balkonda alkışlarınızı bekliyorum!

“Mi piace la speranza, è un sentimento testardo come me.” Lucrezia Beha
Umudu seviyorum, benim gibi inatçı bir duygu

“Ulgen viene testata” üzerine 4 yorum

    1. Çok teşekkür ederim, en kısa zamanda eski sade günlerimize dönmek dileğiyle.. bu kadarı fazla sade oldu :))

    1. Çok teşekkür ederim, şimdilik iyi gidiyor bakalım.. Ararım tabii ki hiç çekinmeden 🙂
      Sevgiler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir