Oggi è lunedì

Bugün Pazartesi, malum başlangıçlar günümüz. Rejim olsun, spor olsun bir şeylere başlıyoruzdur hepimiz bugün mutlaka. Kararlı ve keyifli bir inizio (başlangıç) olsun!

Bugün aynı zamanda Dünya Kır Çiçekleri günü demiştim ama falso allarme (yanlış alarm) olmuş, bu nedenle yazıyı güncelliyorum.

Olay şöyle gelişti: Sabah tam yazarken bir arkadaşım şu mesajı gönderdi. Sık sık Dünya Bir Şey Günümü kutlar. Ben de resmi büyütmeden göz ucuyla baktığım için yanlış okumuşum, meğer Dünya Kız Çocukları Günü imiş! Bir önceki gün olan tarihe de dikkat etmemişim, bence sözcüklerin benzerliği ve resim de yanıltıcı olmuş. Tamam, gözlerim de bozuldu! Olsun, kız çocukları da kır çiçekleri gibidir. Bugün de Dünya Kır Çiçekleri Günü olsun madem ve herkese kutlu olsun!

Bugün annemin doğum günü, dolayısıyla bir kız çocuğu olarak çok aktifim ve yine iş peşindeyim Bu senenin sürprizleri farklı haliyle. Kır çiçekleri è la prima sorpresa (ilk sürpriz)!

Geçen hafta zoom olayına çok geç ama hızlı bir giriş yaptım. İlk seansı yaptığım günün akşamında Amerika’daki yeğenimin nikahına katıldık. Come nei film (filmlerdeki gibi), hastalıkta ve sağlıkta birbirlerinin yanında olmaya söz verip I do dedi tatlı çift. Onlar bile evden nikah dairesine bağlandı, gerçek misafirleri yalnızca gelinimizin ablası ve herkesten daha şık olan köpekleriydi.

Bizler de Türkiye’nin ve hatta dünyanın dört bir yanından ospiti virtuali (sanal konuklar) olarak katılıp kadehlerimizi onlara kaldırdık. Nikahı kıyan genç kız çok tatlı ve neşeliydi, gayet rahat çiçekleri sulayan diğer bir kızın olduğu arka plan dahil olmak üzere hiç de resmî bir ortam olmadığı için çok doğal bir sohbet eşliğinde çok eğlendik.

Bugün de dört ayrı zoom buluşmaşı planladım annem için. Haydi bir film izleyelim deyip oturturum herhalde ekran başına. La coppia appena sposata (yeni evli çift) ve köpekleri ile de buluşacağız. Yurt dışında yaşayanlarla saat farklarını da dikkate alıp tüm katılanlara uyan saatleri belirledik ve mecburen (daha iyi aslında) yarımşar saatlik mini buluşmalar ayarladım art arda. Mumları yakar yakar üfleriz artık!

Vediamo (bakalım) nasıl geçecek..

BUGÜN yapabileceğin şeyleri asla YARIN yapma

ERTELEME zamanın HIRSIZIDIR

“Oggi è lunedì” üzerine 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir