Sono pronta per andare dove mi porta il cuore

Yüreğimin götürdüğü yere gitmeye hazırım!

Annemin hâlâ en iyi arkadaşı olan, okul arkadaşı Yıldız Teyzeciğimden harika bir yılbaşı hediyesi aldım dün. Yıldız Teyze yazılarımı keyifle okuyor ve beni teşvik eden, ilham veren yorumlarını iletiyor sık sık. Çok iyi bir okur olduğu için ondan aldığım iltifatlar nasıl iyi geliyor anlatamam. Tam anlamıyla şımarıyorum!

Yıldız Teyze ve eski İtalyanca öğrencim, yıllardır görmediğim sevgili Canan’ın gizlice yürüttüğü işbirliği sonucunda bu tatlı mı tatlı biblo çıkmış ortaya. Bu vesileyle Canan’la yirmi yıl sonra yeniden konuştum, Kara Lama Design adıyla kişiye özel ahşap biblolar ve birbirinden güzel çalışmalar yaptığı güzel işinden haberdar oldum.

Bu günler bitince buluşup kaldığımız yerden devam etmek dileğiyle kapattık telefonu. Ne kadar severdim onu, hayat gailesi ile kopmuşuz ama bu biblo bizi bir araya getirecek yeniden!

Eteğindeki taşları dökmüş, küllerinden yeniden doğup doğrulmuş, etek uçları sukulentler ve arkası gelinciklerle bezeli, koltuğunun altına bir sukulent kıstırmış, takmış takıştırmış, sürmüş sürüştürmüş, sağlıklı beslenip bol uyumaktan yanaklarından kan fışkıran gürbüz, topuz yapmasına ramak kalmış, ruhunda ekmek kırıntılarıyla beslediği kuş, havada kuşun dilinden hiç düşürmediği sözsüz ezgi, kucağında Kolezyum, İtalya’da istikametlerden istikamet beğenen, yüreğinin götürdüğü yere gitmek için balkonda üzerindeki fanusun kalkmasını bekleyen, umudunu her daim taze tutan bu taze bendenizim..

Yukarıdaki lavantanın kokusu içeri gelmeye başladığına göre fanusun kalkması yakın bence!

“Sono pronta per andare dove mi porta il cuore” üzerine 2 yorum

  1. Ülgen’ciğim, bol gezmeli bol kavuşmalı yeni bir yıl dilerim. 2021’de buluşmak umudumuz her zaman güncel. Sevgiler.

    1. Tüm güzel düşünceler ve lezzetler için çok teşekkür ederiz, hepsi çok özel ve güzel.. Kurabiyeler hemen bitirilmeyecek gibi değil, muzlara başladık, şarap yılbaşına saklanıyor 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir