Il tappeto di fragole

Çilekli halı!

Pazartesi günü ayrı zaman dilimlerinde yaşadığımız arkadaşım Dilek Kız ile eşzamanlı olarak GM diyetine başlayacağız. Haftaya kadar psikolojik, fizyolojik ve lojistik hazırlık yapalım derken bu sabah Çilek Kız Müeyyet’ten kendi üretimleri bu muazzam çilekler gelmez mi? İlk günüm meyve günü, bu enfes çileklerle çok güzel geçecek kesin! Hemen teşekkür fotoğrafı çekmek istedim tabii..

Hem çilekler hem de kasa çıksın ama çevredeki hiçbir şey görünmesin derken en son denemede sandığı yerdeki halının üzerine koyup tepeden çektiğim fotoğrafı seçtim. Sonra da uygun bir İtalyanca şarkı bulmak istedim. Konumuz çilek olunca çocuk şarkısı bulacağımı düşünüyordum. Karşıma ilk çıkan şarkı Modà diye bir müzik grubundan Il tappeto di fragole! Halının üzerine koyup fotoğrafladığım çilekler için sözlerinde çilek geçen bir şarkı ararken adı Çilekli Halı olan bir şarkı bulunca çok şaşırdım haliyle.

Klibi izlerken kanepedeki motifli örgü battaniyeyi görünce bir şaşkınlık daha yaşadım, örgü modeli ve tasarım neredeyse aynı bizimkiyle! Asıl ilginç olan, benim de kulaklığımı takıp konuşlandığım kanepenin kenarında duran bu battaniyenin çok yıllar önce İtalyan nakış ve örgü dergisi Rakam’dan model alınarak örülmüş kazaklarımızın sökülmesiyle elde edilen yünlerle örülen bir battaniye olması..

Bir kasa çileği nasıl İtalyanca’ya ve İtalyan kültürüne bağladım ama!

Strawberry vuole bene a tutte le sue amiche

“Il tappeto di fragole” üzerine 2 yorum

  1. Ülgen ciğim konuları birbirine bağlayışın çok zekice ve eğlenceli. Aklına sağlık♥️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir